شهید محمد میرزایی

نام پدر : محمد علی

تاریخ تولد : ۱۳۴۵/۱/۳۰

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۵/۳

محل تولد : آبادان

محل شهادت : پیرانشهر

آرامگاه : گناوه

_______________________________________________________________________________________________

زندگی نامه شهید

شهید محمد میرزایی فرزند محمد علی در سال ۱۳۴۵ در شهر آبادان و در خانواده‌ای مذهبی و متدین دیده به جهان گشود ، پس از طی دوره کودکی وارد مدرسه شد و تا پایان دوره ابتدایی مشغول به تحصیل بود ولی چون خانواده وی از لحاظ مالی در مضیقه بود بناچار تحصیل را رها نمود و روی به کار آورد و آن وضع ادامه داشت تا قیام مردم مسلمان ایران علیه استبداد شاه به اوج خود رسید و شهید به همراه شهید جواد عباسی یاور همیشه خود و دیگر دوستانش در تظاهرات و راهپیمایی و جلسات سخنرانی شرکت میکرد تا انقلاب پیروز شد .

از بدو شروع جنگ تحمیلی مرتب در رفت و آمد و به آبادان و کمک به مجروحین و فقرا بود بطوری که در چندین بمباران جراحاتی جزیی بر تن پاکش وارد گردید

همیشه در پی کسب علم بیشتر بود . شبهای جمعه تا اذان صبح و در سکوت سیاهی با خدا راز و نیاز میکرد در نوشته‌هایش آرزویش این بود که شهید گمنامی همچون بقیه برادران خود شود .

میگفت که در خواب دیده‌ام دو فرشته مرا بر بالهای خود گذاشته اند و گفتند شما باید پیش ما بیایی ما انتخاب میکنیم .

شهید محمد میرزایی لحظه ای از وقت عمر خود را بیهوده تلف نمی‌کرد ، جوانی مومن و متعهد با وفا و تلاشگر بود کلیه کارهای عمرانی و فنی منزل را به عهده داشت حتی برای دوستان و برادران خود اینچنین بود .

یک جهاد گر واقعی بود و در عین حال که فراغت و فرصت نداشت با کمال خضوع و خلوص کارها را به اتمام میرسانید ،‌احترام فوق‌العاده به قرآن و نهج‌البلاغه داشت هر وقت فرصتی پیش می آمد به قرائت قرآن و ارشاد برادرانش و نقل حدیث و روایت برای والدین خود میپرداخت .

در منزل تواضع و فروتنی خاصی داشت غیر ممکن بود بدون مشورت والدین و برادران بزرگترش به کاری دست بزند و همین تواضع او باعث شد تا دوستان زیادی پیدا کند و در نزد آنها عزیز و گرامی باشد .%

بازدیدها: ۳۱