شهید مظفر سهولی

نام پدر :عبدالله

تاریخ تولد :۱۳۳۷/۰۷/۰۶

تاریخ شهادت :۱۳۶۰/۰۲/۳۱

محل تولد :بوشهر

محل شهادت :شوش

آرامگاه:گناوه

_______________________________________________________________________________________________

خاطرات شهید

خاطره‌ای از مادر شهید

۱ . عنوان خاطره : دیدن شهید در خواب

شبی خواب شهید را دیدم . شهید از جایی بلند پیش من آمد و گفت : مادر جان ، بیا و به خانه‌ام نگاه کن . من چون خانه‌اش در جای بلندی قرار داشت به آن نمی‌رسیدم  گفتم من به خانه شما نمی‌رسم که به آن نگاه کنم گفت : من خم می شوم ، تو از روی من بلند شو و به خانه‌ام نگاه کن ، وقتی من به خانه‌اش نگاه کردم دیدم خانه بزرگی که خیلی زیبا و دلنشین بود و در آنجا وجود دارد . و من از این خواب نتیجه می‌گیریم که جای پسر در جهان آخرت راحت و خوب است .

پسرم عاشق شهادت بود و بالاخره مزه عاشقی شهادت را چشید .

 خاطره‌ای از خواهر شهید

۱ . عنوان خاطره : وصیتهای شهید بزرگوار

شهید به ما می‌گفت که ایمانتان ، نمازتان و روزه‌هایتان هیچ وقت نباید ترک شود . همیشه سفارش می‌کرد حجابتان را رعایت کنید ، هیچ وقت نگذارید مسجد خالی بماند که دشمن خوشحال شود .

می‌گفت : هیچ وقت نگذارید حتی قطره‌ای از خون شهداء پایمال بشود . سعی کنید مواظب پدر و مادر باشید و آنها را در وقت پیری به حال خودشان رها نکنید . برادرم یک گل بود ولی حیف که زود بسته و خاموش شد .

_______________________________________________________________________________________________

وصیت نامه شهید

مورخه : ۱۳۵۹/۱۲/۲۹

 اینجانب مظفر سهولی وصیت نامه خویش را با نام خدا شروع می‌کنم :

«الذین امنو یقاتلون فی سبیل الله والذین کفرو یقاتلون فی سبیل الطاغوت فقاتلو اولیا الشیطان ان کید شیطان کان ضعیفا»

«مومنین در راه خدا و کافران در راه شیطان جهاد می‌کنند پس مومنین شما با دوستان شیطان بجنگید و هیچ بیم و هراس نداشته باشید که مکر و سیاست شیطان بسیار ضعیف است »

با آگاهی به راهم امیدوارم که در این راه به شهادت نائل آیم امروز این آرزوی میلیونها زن و مرد مسلمان کشورمان می‌باشد . و امروز روزی است که باید به نجات اسلام شتافت باید که اسلام را احیا نمود و انشاء تعالی همانطوری که آرزوی همه ماست این انقلاب به رهبری امام عزیز به انقلاب امام مهدی علیه‌السلام پیوند خواهیم داد که انقلاب با هر که مسیر الله است این حرکت را برگزیدم البته ما سرباز اسلامیم و جانباز وطن عزیز اسلامیم که به ما افتخار و سرافرازی من می‌باشد و امیدواریم که در این راه ما به پیروزی بر کفر یا شهادت که نهایت آرزوی ما می‌باشد که چرا که امروز شکست ما شکست مکتبمان و انقلابمان می‌باشد که در راه عقیده‌ای جهاد کنیم که به حقانیت آن کاملاً آگاهیم و غیر از این راهی برایمان نمی‌ماند که ما پیروز شویم و یا شهادت را چون اسلحه‌ای مرگبار بر فرق دشمن فرو آرزویم . و لذا به اطلاع کلیه مردم مسلمان می‌رسانم که وحدت کلمه را حفظ نمایید والسلام دنبال این وصیتنامه که در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گناوه دارم و چند سخنی با پدر و مادر و خواهران و برادران و کلیه کسانی و کلیه کسانی که در زندگیم موثر بوده‌اند ، مرگ حق است و سرانجام زندگی همه گذر از این معبر است اما چه زیباست مرگ ، مرگ در راه خدا و جهاد در راه خدا چه زیباست بدور از دلهره‌های گناوه و خوف از غرور و خود خواهی در امواج عشق الهی به لقاء الله رسیدن از همه شما می‌خواهم که بعد از من گریه‌ای که بوجود آوردن ضعفتان باشد نکنید و به یاد آورید کسانی که در این انقلاب نوزده تن از افراد خود را فدای اسلام نمود از شما می‌خواهم که در صورت امکان شبهای جمعه برایم دعای کمیل بخوانید تا به طلب آمرزش هر چه بیشتر از بارگاه ابدیت روحم را شاد نمائید .

 

ولاتَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللهِ اَموتًا بَل اَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقون

 

« مپندارید آنهایی که در راه خدا شهید شدند مرده‌اند بلکه زنده‌اند و نزد پروردگارشان نیز روزی دارند »

 

والسلام

مظفر سهولی ۱۳۵۹/۱۲/۲۹

 

 

Visits: 81