زندگی نامه شهید

شهید بزرگوار نادر شمسی دخت فرزند عباس در تاریخ ۱۳۴۹/۳/۲ در یک خانواده مذهبی و متدین و فقیر در روستای تل برج از توابع شهرستان گناوه دیده به جهان گشود .

پدر شهید از طریق کشاورزی و دامپروری خانواده را امرار معاش میکرد و فرزندانی صالح و دیندار و باتقوا و خدا ترس تحویل جامعه داد.

شهید عزیز شمسی دخت در کارهای کشاورزی و دامداری پدر را کمک میکرد او تحصیلات خود را در روستا شروع نمود و جهت ادامه تحصیلات در مقطع راهنمایی به شهرستان گناوه آمد و تا کلاس اول رهنمایی درس خواند .

او عاشق امام و انقلاب بود و عشق خاصی به بسیج داشت و از بسیجیان فعال پایگاه صاحب الزمان محله سادات بود ایشان چندین بار از طریق بسیج داوطلبانه به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شد

و آخرین مرحله اعزام او تاریخ ۱۳۶۵/۹/۹ بود که با سپاهیان یکصد هزار نفری حضرت محمد (ص) از طریق بسیج گناوه به جبهه جنوب اعزام و در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۴ در عملیات کربلای چهار شرکت و در جزیره سهیل کربلایی شد

و به آرزوی دیرینه‌اش یعنی شهادت در راه خدا رسید و پیکر پاک و مطهرش جاوید‌ الاثر گردید تا اینکه پس از سالها غریبی توسط گروه جستجوی مفقودین پیدا و در تاریخ ۱۳۷۶/۱۱/۴ در گناوه طی مراسم باشکوهی تشیع و در کنار همرزمانش شهیدان غلامحسن کرمی ، خسرو نظری در گلزار مطهر شهدای شهرستان گناوه به خاک سپرده شد .

یاد لاله های همیشه جاوید بخیر و راهشان مستدام باد .

بازدیدها: ۳