شهید الله داد بهمنیاری

نام پدر : ناصر

تاریخ تولد : ۱۳۴۰/۹/۲۴

تاریخ شهادت : ۱۳۶۶/۴/۱۲

محل تولد : گناوه

محل شهادت : شلمچه

آرامگاه : گناوه


 

شرح زندگی:

بسم رب الشهدا و الصدیقین

شهادت یک رستگار بزرگ است .
” امام خمینی”

در تاریخ ۱۳۴۰/۹/۲۴در روستای بهمنیاری در خانواده فقیر و مذهبی طفلی بدنیا آمد که نام الله‌داد را بر او نهادند از طفولیت حس خدا شناسی در او وجود داشت و این حس باعث میشد که او را به خدا و اسلام علاقه‌مند کند زندگی او به همین منوال ادامه داشت تا به سن ده سالگی رسید .

در آن سن و سال هم به مدرسه میرفت و هم طبق زندگی روستایی به کشاورزی و دامداری مشغول بود و در امرار و معاش به خانواده کمک میکرد . در گیرودار وقوع انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی و از همان ابتدای تشکیل بسیج مستضعفین ، در همان روستایی که به دنیا آمده بود به عضویت بسیج درآمد .

چون کم ، کم بزرگ شده و به مردی با ایمان تبدیل گشته بود ، اهالی وی را به عضویت رسمی شورای محل برگزیدند در همین اثنا بود که به خدمت مقدس سربازی پای نهاد و فعالانه در حالی که در جبهه‌های جنوب خدمت میکرد ، آن را به پایان رساند .

شهید قبل و بعد از انقلاب اسلامی شخصی فعال و مبارزه و ضد رژیم ستم شاهی بود . به عنوان نمونه ، در سال ۱۳۵۲ که به دعوت روستا یکی از روحانیون مبارزه جهت ارشاد مردم و امور دینی به روستا پا گذاشته بود و تا سال ۱۳۵۷ در آنجا سکونت داشت ، توسط ژاندارمری محل تهدید شد که یا آنجا را ترک کند و یا او را دستگیر خواهند کرد . در همین حال شهید الله‌داد بود که به نمایندگی از طرف اهالی روستا به پاسگاه ژاندارمری گفت ما از شما وحشتی نداریم اگر چه همه شما به روستا هجوم بیاورید .

شهید بعد از خدمت مقدس سربازی به عنوان عضو رسمی وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گناوه گردید و یکی از افرادی بود که تا زمان شهادت ، اکثر اوقات خویش را در جبهه‌ها بسر می‌برد

وی در واحد مهندسی رزمی سپاه در جبهه‌های فاو و جزایر مجنون خدمات شایانی به جنگ تحمیلی کرده است . در اواخر عمر پربرکتش نیز در پست سنگر سازان بی سنگر فعالت می‌نمود ، تا اینکه در تاریخ ۱۲/۴/۶۶ هنگام انجام وظیفه مقدس خویش ، در شلمچه بدرجه رفیع شهادت نائل گردید .

——————————————————————————————————————————————

خاطره از شهید:

خاطره از زبان برادر شهید:

سال ۶۶ بود در منطقه عملیاتی کربلای ۵ در شرق بصره در شمال خرمشهر در روستای آزاد شده شلمچه  اواخر خرداد ماه بود .

من در منطقه فاو بودم تازه تسویه‌ حساب کرده بودم و چند روز در منزل بودم برادرم الله داد هم در مناطق جنگی جز سنگر سازان بی سنگر بود روی بلدوزر کار می‌کرد .

حدود ۶۶/۳/۲۵ در منزل همدیگر را ملاقات کردیم . او زمینی داشت که داخل آن شالوده گذاشته بود با هم بر سر زمین رفتیم و با هم صحبت می‌کردیم . به الله داد گفتم من می‌خواهم بروم جبهه تو چند روز مرخصی داری .

گفت من ۴۸ ساعت مرخصی دارم گفتم مگر مرخصی نداری گفت بله ولی می‌خواهم بروم . بعد برمی‌گردم . به من گفت تو باید بمانی تا من برگردم . بعد تو برو به او

گفتم کی برمی‌گردی ، گفت حدود ۱۵ روز می مانم و بعد از ۱۵ روز مرخصی طولانی می‌گیرم که بتوانم زیاد بمانم . من به او گفتم که اگر بیشتر شد من طاقت نمی‌کنم و می‌روم جبهه .

او به من گفت اگر ۱۵ روز نشد ۱۶ روز دیگر حتماً بر می‌گردم و بالاخره پس از چهل ۴۸ ساعت در تاریخ ۲۷ خرداد روانه جبهه گردید

او خودش می‌دانست که ۱۵ روزه برمی‌گردد..

ایشان در تاریخ ۱۲ تیرماه به شهادت رسیدند.

——————————————————————————————————————————————

وصیتنامه:

 

بسم رب الشهدا والصدیقین

این وصیتنامه‌ها انسان را میلرزاند و بیدار میکند .
” امام خمینی “

السلام علیک یا ابا عبدالله و علی الارواح التی حلت بفنائک علیک منی جمیعاً سلام الله ابدا ما بقیت و بقیه الیل والنهار و لا جعل الله آخر العهد منی لزیارتکم ـ السلام علی حسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین .

سلام ما بر تو باد ای مظلوم دنیا، سلام ما بر تو باد ای یاور مظلومان خدا لعنت کند آن قومی که تو را کشتند و در کشتن تو راضی بودند .

درود به خون شهدای پاکی که معصوم شهید شدند ، درود به گلهای پرپر گشته هفتم تیر ماه و سرور عزیزمان ، مظلوم تاریخ ، شهید بهشتی .

خداوندا در این راه مقدس خالصانه پای نهاده‌ام ، امید آن دارم که تابه آخر این راه را ادامه بدهم ، پروردگارا اگر در روز عاشورا نبودم تا حسین(ع) را یاری کنم ، ولی اکنون به ندای هل من ناصرش که از زبان رهبر عالم ، خمینی ، (که ۱۴ سال در تبعید بود) شنیده شده ، لبیک گفته‌ایم و میگوییم .

حسین جان این خون ناقابلم را فدای اسلامت میکنم . خداوندا ، به محمد و آل محمد قلم عفو بر جرایم اعمال ما بکش ، خداوندا در این مکان مقدس آمده‌ام با تو پیمان ببندم که راه شهید بهشتی و شهید شاه آبادی را ادامه بدهم .

ای مظلومان تاریخ ای آنهایی که در چنگ ظالمان هستید ، به رهبری امام امت قیام کنید .

خداوندا در این ساعت مقدس که زبانم گویای این کلمات است حس می‌کنم که تو خواسته‌ای که من از خودم چند کلمه ای جای بگذارم ، از تو می‌خواهم فردای قیامت مرا با حسین (ع) محشور کنی .

پیامی برای پدر و مادرم دارم و آن این است :

خانواده عزیزم ، ای پدر عزیزم و ای مادر زحمت کشیده‌ام ، رسالت خون مرا به عهده بگیرید و راه مرا زنده نگهدارید امام را دعا کنید ، رزمندگان را یاری و به جبهه کمک کنید .

برادرم بهمنیار ، ای مومن خدا از تو میخواهم راه مرا ادامه بدهی ، قرآن بدست بگیری ، سلاحم را برداری و روانه جبهه شوی ، ای رزمنده عزیز خداوند تو را تائید نماید ، اگر می‌خواهی فردای قیامت از من جدا نشوی راهم را ادامه بده خداوند تو را موفق بدارد که می‌توانی حکم خدا را اجرا نمایی .

اگر همه زیر لوای اسلام بیاییم بر همه قدرتها پیروز خواهیم گشت ای عزیزان ، مومنها ، مسلمانها ، همسایه‌ها و عموهایم از همه شما التماس دعا دارم و از شما طلب عفو و مغفرت می‌جویم شما بر من حق دارید پس مرا حلال کنید و ببخشید، من هم از طرف خودم شما را حلال میکنم چون خداوند فرموده است که شهید ۷۰ هزار تن را می‌تواند شفاعت کند .

علی (ع) میفرماید : از حضرت رسول ( ص) پرسیدم مجاهد فی‌ سبیل الله چه خصوصیاتی دارد ؟ فرمودند در روز قیامت ۷۰ هزار نفر را شفاعت میکند و موقعی که تیر دشمن به او میخورد ملائکه نمیگذارند بدنش به زمین بیفتد و میگویند حیف است که مومن و بنده پاک خدا روی خاک افتد ، بدن طیب و طاهرش را بر دوش می‌گیرند و حوریان بهشتی منتظرند تا بیاید .

ای برادرهای مغرور دنیا به فکر مال دنیا نباشید ای عزیزان بیاید راه خدا ، شهدا و مومنان را ادامه بدهید ، بخدا قسم آنها که هنوز هم بر علیه این جمهوری اسلامی و بر علیه امام یک کلمه حرف بدی بزنند گمراهند ، آنها کر و لال و کورند . برادرهایم خلیل ، یوسف ، رضا عبدالرسول از شما میخواهم راه شهیدان را ادامه بدهید ، اگر من شهید شدم ناراحت نباشید ، به یاد امام حسین (ع) ، علی اکبر ، قاسم و اصغر ۶ ماهه ناله و گریه کنید .

ای خواهران زحمت کشیده‌ام زینب وار باشید و راهم را ادامه دهید امیدوارم خداوند شما را موفق کند ، بیاد زینب (س) ، کلثوم و فاطمه زهرا (س)گریه و زاری نمایید در این دنیا باید خیلی گریه کرد که این جز صفات مومنان است ، خواهرانم از شما میخواهم زینب وار راهم را ادامه بدهید .

وسیعلم الذین ظلمو ای منقلب ینقلبون
پاسگاه زید ۱۲/۲/۶۳
برادر شما الله داد بهمنیاری

——————————————————————————————————————————————

بازدیدها: ۱۷۲